Рятувальники Миколаївщини проводять інвентаризацію пожежних гідрантів

Рятувальники Миколаївщини проводять інвентаризацію пожежних гідрантів

З початку вересня 2019 року, на Миколаївщині триває проведення періодичного обліку (інвентаризації) джерел зовнішнього протипожежного водопостачання підрозділами Головного управління ДСНС України у Миколаївській області спільно з представниками органів місцевої влади та місцевого самоврядування, власників (орендарів, користувачів) об'єктів, підприємств питного водопостачання. Перевірки триватимуть до 10 жовтня поточного року.

Пожежний гідрант (далі ПГ) - це зовнішній або підземний пристрій, вмонтований в систему водопроводу, який дозволяє швидко і ефективно набирати воду для гасіння пожежі. Для того, щоб перебувати у постійній готовності та забезпечувати потрібний тиск, гідранти потребують якісної перевірки.

Відповідно до Інструкції про порядок утримання, обліку та перевірки технічного стану джерел зовнішнього протипожежного водопостачання, затвердженою наказом МВС України від 15 червня 2015 року № 696, періодичний облік (інвентаризація) джерел зовнішнього протипожежного водопостачання проводиться не рідше одного разу на три роки.

Що ж являє собою поняття інвентаризації? Це перевірка фактичної наявності джерел зовнішнього протипожежного водопостачання і порівняння даних інвентаризації з обліком електронної бази даних джерел зовнішнього протипожежного водопостачання Миколаївської області. Рятувальниками складаються Акти прийняття на облік та зняття з обліку вододжерел. Після проведення обліку всі вуличні ПГ, природні та штучні пожежні водоймища, а також водонапірні вежі в районі виїзду пожежно-рятувального підрозділу ДСНС України записуються в Паспорт періодичного обліку, а всі об’єктові джерела зовнішнього протипожежного  водопостачання в районі виїзду пожежно-рятувального підрозділу ДСНС України - до Відомості періодичного обліку.

 

Варто зазначити, що окрім співробітників ДСНС відповідальними за облік ПГ, встановлених на водопровідній мережі населених пунктів, є підприємства питного водопостачання, на об’єктах усіх форм власності - їх власники (орендарі, користувачі згідно з відповідним договором). У свою чергу, відповідальними за облік природних і штучних пожежних водоймищ, а також градирень, водонапірних веж у населених пунктах - балансоутримувачі джерел зовнішнього протипожежного водопостачання (місцевий орган виконавчої влади чи орган місцевого самоврядування, або орендар).

 

ГУ ДСНС України у Миколаївській області

Добавить комментарий