Рятувальники Миколаївщини дбають про пожежну безпеку в навчальних закладах

Рятувальники Миколаївщини дбають про пожежну безпеку в навчальних закладах

Добігають кінця літні канікули й дітлахи незабаром повернуться за шкільні парти. Тож заздалегідь мають бути створені всі умови задля уникнення потенційної загрози для життя та здоров’я школярів. 

На сьогоднішній день стан пожежної безпеки об’єктів з масовим перебуванням людей, у тому числі дітей, потребує особливої уваги та негайного реагування з боку адміністрацій навчальних закладів. Варто зазначити, що лише протягом останніх трьох років у закладах освіти м. Миколаєва та області виникло 11 пожеж.

Cпівробітниками Головного управління ДСНС України у Миколаївській області протягом 2019 року проведено близько 1000 заходів державного нагляду (контролю) за додержанням вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки закладів освіти, за результатами яких виявлено понад 11000 порушень.

Перш за все, під час перевірок рятувальники звертають увагу на наявність та чітке спрацювання системи автоматичної пожежної сигналізації, обов’язкове оброблення дерев’яних конструктивних елементів будівель негорючими матеріалами, утримання евакуаційних шляхів вільними у доступі, комплекс заходів із блискавкозахисту, систем аварійного освітлення, зовнішніх пожежних сходів, якщо будівля не є одноповерховою тощо.

Фахівці Служби порятунку зазначають, що необхідною умовою ліквідації пожежі на початковій стадії є забезпечення приміщень перезарядженими та справними вогнегасниками, тож це питання пильнується не менш за вищеперелічені. Без дефектів має бути й стан утримання електрогосподарства, справність протипожежних джерел, комплектація пожежних щитів. 

Не зважаючи на неодноразові перевірки в ряді навчальних закладів, за результатами яких складені приписи із зазначенням обов’язкових до виконання заходів, а також притягнення до адміністративної відповідальності посадових (відповідальних) осіб, спостерігається тенденція ухилення від дотримання вимог пожежної безпеки, в тому числі, заходів капітального характеру. Варто акцентувати увагу на тому, що відповідальність за недотримання елементарних правил пожежної безпеки покладається на керівників закладів та їх балансоутримувачів.

Разом з тим, враховуючи наявність порушень вимог законодавства Головним управлінням направлено на розгляд до Миколаївського окружного адміністративного суду адміністративні позови про застосування заходів реагування  більше, ніж до 35 закладів освіти.

Неодноразово представниками Головного управління наголошено на даній ситуації під час проведення комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Миколаївській обласній державній адміністрації, Миколаївській міській раді та райдержадміністрацій. Крім інформування керівництва закладів освіти щодо проблемних питань, лише протягом поточного року направлено близько 40 інформаційних запитів до органів влади, органів місцевого самоврядування та об’єктів освіти.

Звісно ж, у цьому плані «найболючішим» залишається питання державного та місцевого фінансування на облаштування протипожежного захисту загальноосвітніх шкіл, але варто зазначити, що даний аргумент ніяким чином не повинен піддавати ризику безпеку учнів та відвідувачів об’єктів.

До того ж, щоб персонал краще розумівся на першочергових діях у разі виникнення позаштатної ситуації інспектори ДСНС додатково проводять протипожежні інструктажі, у ході яких нагадують педагогічним працівникам, охоронцям алгоритм дій у разі пожежі, демонструють роботу первинних засобів пожежогасіння тощо.

Добавить комментарий