На Миколаївщині планують ліквідувати одну із сільських шкіл

На Миколаївщині планують ліквідувати одну із сільських шкіл

На Новоодещині планують ліквідувати одну із сільських шкіл. Інформація про ліквідацію Михайлівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів розміщена на сайті "Город Новая Одесса".

Відповідно до статті 11 Закону України «Про загальну середню освіту» рішення про ліквідацію закладу загальної середньої освіти незалежно від підпорядкування, типу і форми власності приймає його засновник – у даному випадку Новоодеська районна рада Миколаївської області.

У Михайлівській ЗОШ І-ІІ ступенів протягом останніх чотирьох років кількість учнів та наповнюваність класів стабільно зменшується: середня наповнюваність класів становила 5 учнів. Усі попередні роки близько 50% дітей навчалися за індивідуальною формою навчання.

У 2018-2019 навчальному році у закладі навчалося троє дітей за індивідуальною формою навчання у 2-ому та 3-ому класах. На 2019-2020 навчальний рік батьками до першого класу не подано жодної заяви.

На сьогодні вартість навчання 1 учня Михайлівської ЗОШ І-ІІ ступенів становить 268,28 тис. грн. Середньорічна вартість навчання 1 учня по району становить 31,26 тис.грн.

У даному навчальному закладі 3 учнів навчає 2 вчителя, що становить 1,5 учня на одного вчителя (по району 6,6).

За 6 місяців 2019 року на функціонування Михайлівської ЗОШ використано 561 432 грн., до кінця року необхідно витратити ще 412 280 грн. ( у тому числі 158 400 грн. на закупівлю вугілля).

За умови ліквідації учні Михайлівської ЗОШ І-ІІ ступенів будуть під’їжджати шкільним автобусом до Троїцького ЗЗСО І-ІІІ ступенів або Новоодеських ЗОШ №1, №2, які мають кращу матеріально-технічну базу.

У 2018-2019 навчальному році з села Михайлівка шкільними автобусами підвозилися 28 учнів, з них: до Троїцького ЗЗСО – 24 учня, Новоодеської ЗОШ №1 – 2 учня, Новоодеської ЗОШ №2 – 2 учня.

У Михайлівській ЗОШ І-ІІ ступенів працює 2 педагогічних працівника, крім того, 3 педагога перебуває у відпустці для догляду за дитиною, та 4 технічні працівники.

Правовими підставами прийняття рішення є вимога абзацу 3 пункту 5 частини 6 прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до окремих законів» від 24 грудня 2015 року № 911-VIII, відповідно до якого необхідно забезпечити продовження роботи з оптимізації мережі загальноосвітніх навчальних закладів, інших галузей бюджетної сфери, насамперед оптимізації мережі загальноосвітніх навчальних закладів із скороченням їх кількості (орієнтовно на 5% за рахунок об’єднання малокомплектних шкіл, зміни їх типу та/або ступеня, реорганізації тощо), підвищення наповнюваності класів, груп.

Прийняття даного рішення не потребує витрат з місцевого бюджету.

Фото: ілюстраційне

Добавить комментарий