ГО "Споживач" просить первомайських депутатів скасувати підвищення тарифів на воду

ГО

Громадська організація "Споживач" звернулась до первомайських депутатів щодо скасування підвищення тарифів. 

Рішення виконкому ГО вважає таким, що прийняте з багаточисельними порушеннями законодавства, а цифри у розрахунку цих тарифів - «притягнутими за вуха»:

"Шановні депутати Первомайської міської ради!
Керівництво ГО «СПОЖИВАЧ» дуже просить всіх вас скасувати на пленарному засіданні сесії міської ради 25 липня 2019 року рішення виконавчого комітету міськради від 12 липня 2019 року за №306 «Про встановлення тарифів на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення комунальному підприємству «Первомайськводоканал», як таке, що прийняте з багаточисельними порушеннями законодавства та, як на наш погляд, цифри у розрахунку цих тарифів були просто «притягнуті за вуха».
Обґрунтування:
1. Грубо порушені вимоги п.3 ст.15 ЗУ «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року № 2939-VI, де чітко визначено, що проекти нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування, розроблені відповідними розпорядниками, оприлюднюються ними не пізніш як за 20 робочих днів до дати їх розгляду з метою прийняття. У нашому випадку проект рішення був оприлюднений 01.07.2919 року, тобто не за 20, а тільки за 11 днів, що не дало можливості споживачам належним чином у законній спосіб вивчати проект цього рішення;2. Ми впевнені, що жоден член виконавчого комітету на момент голосування за даний проект рішення, навіть в очі не бачив не тільки розрахунку тарифу, але й всього повного комплекту документів, якими повинна супроводжуватися Заява за встановленою формою на розрахунок тарифу, яка включає в себе комплект з 21 документа, як-то: 
Інвестиційна програма суб'єкта господарювання; Копії розпорядчих документів про облікову політику підприємства з визначенням бази розподілу понесених витрат; Копії договорів, укладених з організаціями, підприємствами та суб'єктами господарювання для забезпечення надання комунальних послуг; Інформація щодо балансової вартості основних засобів, інших необоротних матеріальних і нематеріальних активів; Схеми та розрахунки балансів водоспоживання; Річний план надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення; самі Розрахунки тарифів та їх складових, тощо…
Але нічого цього представлено членам виконкому не було. Приймали, як в народі кажуть, "кота в мішку»…
3. Тарифи були, як на наш погляд, просто «притягнуті за вуха», про що свідчить той факт, що 25 травня ц.р. було оприлюднено проект рішення виконкому про встановлення тарифу (сумарно) у розмірі 43,76 грн/куб.м., а вже через місяць, з невідомих причин, тариф було «знижено» (сумарно) до 37 грн/куб.м. Напрошується висновок: а ні ніхто ці тарифи не рахував, а відпрацювали за принципом трьох ППП (Пол, Потолок, Палец - російською). 
Тому рада ГО «СПОЖИВАЧ» вважає ці тарифи необґрунтованими, «притягнутими за вуха» та прийнятими з грубим порушенням законодавства держави і просить депутатів міськради скасувати ці грабіжницькі тарифи, які ще є, майже, самими високими в країні.
З повагою, Рада ГО "СПОЖИВАЧ"."

Добавить комментарий