У червні на Миколаївщині зафіксовано 2 випадки порушення свободи слова

У червні на Миколаївщині зафіксовано 2 випадки порушення свободи слова

У червні на Миколаївщині зафіксовано 2 випадки порушення свободи слова. Про це пише у своєму звіті ІМІ. 

У червні ІМІ вперше цього року зафіксував випадок убивства журналіста – внаслідок травневого нападу 20 червня помер черкаський журналіст Вадим Комаров, який так і не вийшов з медикаментозної коми. 

Загалом впродовж минулого місяця експерти ІМІ зафіксували в Україні 17 випадків порушення свободи слова. Лише два з них стосувалися цензури, інші – фізичної агресії щодо журналістів. Такими є дані щомісячного моніторингу Інституту масової інформації “Барометр свободи слова”.

Основним типом порушення прав журналістів за кількістю стали випадки перешкоджання законній журналістській діяльності –вісім (травень – сім, квітень – вісім, березень – 15, лютий – 11, січень – сім).

Порушення свободи слова та прав журналістів ІМІ зафіксував у дев’яти областях України. Зокрема, лідером таких порушень став Київ з областю, де зафіксовано чотири випадки (побиття, перешкоджання та цензура). 

Далі йдуть п’ять регіонів, де зафіксовано по два випадки – Дніпропетровщина, Миколаївщина, Одещина, Харківщина та Чернігівщина. В інших областях зафіксовано по одному випадку.

Порушували в червні право журналістів на професію приватні особи, представники виборчої комісії, судової гілки влади, місцевої влади, посадовці, депутати та менеджмент каналу. 

Також ІМІ зафіксував цього місяця по три випадки погроз та побиття журналістів. І хоча за кількістю ці категорії зросли на одну позицію, порівнюючи з травнем, проте серед випадків побиття є важкі, що викликали резонанс у журналістському середовищі та спонукали медійників виступити зі спільною заявою про порушення своїх прав та закликати ефективно розслідувати напади на колег.

Таким чином, з початку року ІМІ зафіксував один випадок убивства, 56 випадків перешкоджання, 15 випадків погроз, дев’ять випадків побиття та три випадки цензури.

Детальніше з даними щомісячного моніторингу “Барометр свободи слова” можна ознайомитися на сайті ІМІ. 

Добавить комментарий