В Первомайську депутати неспроможні вирішити проблему роботи водоканалу

В Первомайську депутати неспроможні вирішити проблему роботи водоканалу

Депутатський корпус і спеціалісти-комунальники не можуть дійти консенсусу, що робити з багатостраждальним КП "Первомайський міський водоканал". 11 червня Первомайська міська рада зібралась на позачергове засідання сесії, щоб вкотре повернутись до цього питання. На порядку денному, власне, воно і значилось єдине – " Про ситуацію на КП "Первомайський міський водоканал". 

Втім, до прийняття будь-якого рішення так і не дійшло. Вже на початку дехто з депутатського корпусу відверто  визнав: тут вони некомпетентні та необізнані:

"Жители и наши избиратели задают нам вопросы, слух разносится мгновенно. А конкретно - я вот как депутат городского совета - досконально не знаю ситуацию", - заявив депутат В. Мосякін. 

Пізніше депутат В. Вовк зазначив:

"Сьогодні запросили на засідання людей, тому що депутати хочуть зауважити, що деякі речі відбуваються за неможливістю нашого впливу. Але ми хочемо, щоб ви почули нашу позицію з того чи іншого питання."

Перед початком позачергової сесії, згідно регламенту, потрібно було провести засідання комісій. Винести на пленарне засідання повинні були принаймні якість пропозиції. Адже в проекті рішення позачергової сесії значилось досить дивне формулювання: 1) інформацію директора водоканалу про ситуацію на підприємстві прийняти до відома; 2) контроль за виконання даного рішення покласти на постійні комісії з питань ЖКГ та з питань планування, бюджету, розвитку підприємництва...

Депутати розпочали засідання комісії, та ніяк не могли вирішити: заслухати доповідь директора водоканалу Д. Малішевського в її рамках, чи вже в рамках сесії. Так і продовжували: кожен висловлював свої думки та претензії, проте - не конструктивні пропозиції. Зрештою, слово дали директору сумнозвісного КП "Первомайський міський водоканал" Дмитру Малішевському, котрий прозвітував про всі проблеми:

борги, штрафи, пеню, постійні пориви та втрати, несплату абонентів, постійне здорожчання складових тарифу..., а потім зазначив: 

"Немає іншого виходу, як переходити водоканалу на нове підприємство для того, щоб це підприємство могло злагоджено працювати та надавати послуги."

Зрештою, директора вислухали, від депутатів на його адресу пролунало чимало звинувачень, зокрема і щодо необґрунтованості тарифів.

Настанок слово взяла мер Людмила Дромашко, зазначивши:

«Ситуація катастрофічна! Наступає час, коли підприємству потрібно платити за електроенергію. Кошти, які було виділені на погашення заборгованості – мільйон гривень – уже використані. Якщо ми будемо сидіти і бідкатися про те, великий тариф чи маленький, ми залишаємось без води. Я з себе публічно знімаю відповідальність за забезпечення людей водою, тому що ви мене не підтримуєте… Вартість електроенергії кожного місяця зростає, зарплата з 1 липня підніметься також, нічного тарифу у підприємства немає. Що далі робити? На сьогоднішній день накладений арешт на рахунок підприємства в розмірі 65 мільйонів: на 20 мільйонів збільшились за рік видатки, які винне підприємство – це штрафні санкції, які ми ніколи не погасимо, і ніколи не дійдемо до тієї суми, яку можна людям [працівникам водоканалу - прим.ред] зарахувати до пенсійного стажу. У нас коштів немає таких! Це було вимушене рішення. І ми хочемо призупинити створенням нового підприємства те, що відбувається сьогодні."

Зрештою сесію по ситуації з міськводоканалом перенесли.  І наразі проблема залишається невирішеною.

Добавить комментарий