В Первомайську реалізували перший та єдиний в Україні проект, де вишивальниці вивчали свій генетичний код

В Первомайську реалізували перший та  єдиний в Україні проект, де вишивальниці  вивчали свій генетичний код

День Вишиванки в Первомайську ознаменувався не тільки Вишиванковою ходою та флешмобом, а й презентацією безпрецедентного проекту «Сорочку мати вишила мені».

Нагадаємо, підготовка до відзначення свята розпочалася ще у вересні 2018 року. Управління освіти Первомайської міської ради разом з народною майстринею України Жанною Семененко-Руських започаткували міський проект «Сорочку мати вишила мені», в рамках якого акцентували увагу на  збереженні української національної традиції виготовлення матір’ю вишиванки-оберегу своїй дитині та популяризації мистецтва вишивки серед сучасних первомайців.

Проект цей – перший, і допоки єдиний в Україні. У вишивці зашифровано генетичний код роду людини. Тому кожна з вісімнадцяти учасниць проекту перед початком роботи вивчала свій родовід до 4, а то й до 6 покоління, вибирала техніку вишивки з того регіону, з якого проростають коріння її предків. За час проекту було створено 23 роботи: 10 жіночих сорочок та 13 чоловічих. Використано майже 400 метрів тканини, 10 кілометрів ниток «муліне», 17 технік вишивки, застосовано композиційні елементи та колористика української, чеської, польської, болгарської, молдовської вишивки.

Результати проекту можна побачити в галереї у коридорах Управління освіти, а в День Вишиванки всі майстрині демонстрували свої роботи в центрі міста на  флешмобі, до якого долучилась і первомайська учнівська молодь, вдягнена в українські вишиванки.

За інформацією Виконавчого комітету Первомайської міської ради

Добавить комментарий