Якщо депутати не розподілять субвенцію, в Первомайську діабетикам доведеться купувати інсулін за власні гроші

Якщо депутати не розподілять субвенцію, в Первомайську діабетикам доведеться купувати інсулін за власні гроші

Якщо депутати не розподілять субвенцію, в Первомайську діабетикам доведеться купувати інсулін за свої гроші

Через брак фінансування хворим на цукровий діабет в Первомайську доводиться купувати препарати інсуліну за свої гроші. Втім, ситуація може вирішитися, якщо 16 травня на сесії Миколаївської облради буде розподілена держсубвенція. Однак в разі зриву розподілу в Первомайську доведеться «всім миром шукати гроші» на інсулін. Про це розповів в середу, 15 травня, в коментарі інтернет-виданню «Мой город» головний лікар Первомайської центральної міської лікарні Олег Чекрижов.

За його словами, в Первомайську проживає 380 хворих на цукровий діабет, які потребують препаратів інсуліну. Щоб забезпечити їх інсуліном, в рік необхідно близько 4,2 млн грн. Втім, в кінці 2018 року Первомайську виділили тільки 1,2 млн грн. Цих коштів недостатньо на покриття потреб хворих в інсуліні. Тому доводиться «всім миром рятувати діабетиків».

«Інсуліну не вистачає. Багато хто купує його вже за свої гроші. Скарг навалом. У нас за перший квартал скарг по інсуліну більше, ніж в минулому році за півроку. Люди звертаються, хоча в цьому році ми не займаємося фінансуванням. Це виключно повноваження виконкому. Він повинен отримати субвенцію з держбюджету, заплатити аптекам, які видадуть ліки хворим. Наше завдання подивитися хворого і виписати рецепт», - сказав головлікар.

Щоб вирішити проблему з фінансуванням, як зазначив Чекрижов, він неодноразово звертався до Міністерства охорони здоров'я. Однак у відповіді йому вказали, що решту суми необхідно покрити з місцевих бюджетів.

«У нас виходить, що дали 23%, а 77% необхідно знайти в місцевому бюджеті. Місцевий бюджет не в змозі вирішити це питання. Нам зараз 1 млн грн треба знайти міськводоканалу, щоб він не зупинився. У нас в цьому році на зарплату не вистачає ще 2 млн грн і купа проблем. І ось вся надія на завтрашнє число (на сесію Миколаївської облради, заплановану на 16 травня - ред.). Хоча я говорив з депутатами облради. Всі по-різному ставляться. Сидимо чекаємо, чим це закінчиться», - підкреслив головлікар.

Чекрижов зазначив, що депутатам потрібно відкинути політичні амбіції і проголосувати за розподіл субвенції на інсулін.

«Люди реально без нього жити не можуть. Тут треба кричати», - сказав він.

Відзначимо, що облрада повинна розподілити 19 млн грн субвенції на забезпечення інсуліном хворих на цукровий діабет. З них 3 млн грн повинен отримати Первомайськ.

Добавить комментарий