У Миколаївській області не вистачає 19 млн гривень на забезпечення інсуліном хворих на цукровий діабет

У Миколаївській області не вистачає 19 млн гривень на забезпечення інсуліном хворих на цукровий діабет

Депутати вимагають від Миколаївської ОДА негайно знайти 19 млн грн, яких не вистачає на забезпечення хворих на цукровий діабет препаратами інсуліну в цьому році. Про це йшла мова на засіданні депутатської комісії Миколаївської облради з питань соціальної політики, охорони здоров'я, материнства, дитинства, розвитку зон відпочинку і туризму, передає кореспондент інтернет-видання «Моє місто». 

Як повідомила заступник начальника обласного управління охорони здоров'я Оксана Черненко, в минулому році на базі по техмедзабезпеченню залишок інсуліну склав 8 млн 421 тис. грн. Щоб використати його, частина пацієнтів в першому півріччі отримувала інсулін, який був на базі. Відповідно цим хворим не виписувалися рецепти. Тому вони були як неактивні пацієнти, на них не витрачалися гроші. А при формуванні Держбюджету на 2019 рік на покриття потреб хворих в інсуліні в Миколаївській області передбачили лише 13 млн 354 тис. грн. Цих коштів недостатньо на покриття потреб хворих в інсуліні, яких в області 5006 осіб. За словами Черненко, на ці потреби в цьому році необхідно ще 19 млн грн. У Міністерстві охорони здоров'я рекомендують відсутню суму покрити з місцевих бюджетів.

 

«В середині літа нам стало відомо про цю ситуацію і під час формування Держбюджету ми звернулися з листом до Міністерства охорони здоров'я, маючи попередній розподіл грошей на інсуліни. У нас по області на це. з урахуванням зазначеної ситуації, на інсулін необхідно 13 млн 354 тис. грн. Ми сподівалися, що наші пропозиції будуть враховані, що залишок на базі (ця сума грошей) буде врахована при формуванні бюджету. Ми доповідали про ситуацію в ОДА. Вона теж зверталася з відповідними листами до Міністерства охорони здоров'я. При цьому в міністерстві кажуть, що в 2017 році видатки на ці цілі становили 31 млн грн, в 2018 - 33 млн 638 тис. грн. Однак реакції на наші листи ніякої не було. Нам передбачили 13 млн 354 тис. грн, які рішенням облради були розподілені пропорційно кількості пацієнтів з адміністративних територій. Таким чином, на цей рік не вистачає 19 млн грн. ОДА вже в цьому році звернулася до Кабміну. Я так розумію, Міністерству охорони здоров'я і Мінфіну було дано відповідні доручення. Але 11 квітня ми отримали лист, підписаний заступником міністра охорони здоров'я, про те, що суму, якої бракує, необхідно компенсувати за рахунок місцевих бюджетів»,

- доповіла чиновниця.

Черненко також додала, що на сьогоднішній день забезпечення хворих препаратами інсуліну здійснюється за рахунок грошей, передбачених на листопад.

«Ми перекинули наші витрати з листопада на квітень. Таким чином будемо робити на травень. Але це не вирішує питання. Далі місяці у нас голі, без фінансування», - зазначила вона.

У свою чергу, депутат облради Тетяна Демченко запропонувала рекомендувати Миколаївській ОДА вирішити питання. З цією пропозицією погодився і голова комісії Микола Лучний.

«Негайно вирішити і знайти 19,5 млн грн. Це ж інсулін, людям сьогодні потрібно. Коли не могли поїхати і домогтися свого», - резюмував Лучний.

Добавить комментарий