Визначено найкраще спортивне село Миколаївщини

Визначено найкраще спортивне село Миколаївщини

Саме цей офіційно визнаний статус, із гордістю демонструючи відповідну грамоту, підкреслив Сухоєланецький сільський голова Микола Ярошинський на робочій зустрічі із консультантами Миколаївського регіонального відділення Асоціації міст України, повідомляють на сайті "БлиNКом".

На зустрічі, яка проходила в Сухоєланецькій сільський раді, обговорювали питання розвитку новоствореної однойменної ОТГ, питання земель і бюджетування, стану доріг, надання освітніх та медичних послуг, а також з’ясували причини успіху та небувалого інтересу до спорту мешканців степового села Новоодеського району Миколаївщини.

Сухоєланецька сільська об’єднана територіальна громада утворилася у 2018 році, але через введення військового стану так і не змогла провести перші вибори. Це єдина створена ОТГ в Новоодеському районі за увесь період реформи. Проект входження Сухого Єланця до Костянтинівської ОТГ за перспективним планом так і залишився нездійсненим проектом. Якщо не враховувати запеклу боротьбу різних інтересів в Новоодеському районі, яка загальмувала децентралізацію, то з часом стає зрозумілим, що не вдається поєднати в стратегії розвитку Побужжя та Степи на Миколаївщині. Сухоєланецька сільська об’єднана територіальна громада стала втіленням цього бачення розвитку сільськогосподарської степової громади.

В новоствореній Єланецькі ОТГ не гають часу, очікуючи проведення перших виборів, а використовують фінансову децентралізацію на покращення умов проживання в селах громади. В селах Сухий Єланець та Суворовка повністю зроблено вуличне освітлення, на яке витрачено понад 800 тисяч гривень. Покращено умови водопостачання мешканцям. Комунальним підприємством «Сухоєланецьке», коштом участі сільської ради в мікропроетах, прокладено 2000 метрів труб та обслуговується 3 свердловини. Сухоєланецька сільська рада активно виконує національну програму «Питна вода» і сплачує на інфраструктурні проекти по водопостачанню лише 10% їх вартості.

Сухоєланецька опорна школа розрахована до 400 учнів, на разі навчається 130 учнів. В Суворовці діє НВК. Підвіз учнів, поки що, здійснюється не в повному обсязі, оскільки в деяких селах вчителі малокомплектних шкіл налаштували батьків проти підвозу їх дітей у опорний заклад. В цій ситуації керівництво намагається дбати про всіх учнів об’єднаної громади. Так у бюджеті закладено 156 тисяч грн. на харчування дітей в навчальних закладах.

Дороги – це головна проблема. Це чуєш від кожного мешканця цих земель, на це постійно зауважує в розмові Сухоєланецький сільський голова Микола Ярошинський, це відчуваєш кожного разу, як потрібно дістатися до населеного пункту в цьому районі. Перевантажені вантажні автомобілі, які ухиляються від великих трас щоб не потрапити під штраф, вщент розтрощили сільські дороги. Через це втрачається і так не потужний транспортний зв’язок з Новою Одесою та Миколаєвом. Проблемним стає підвіз учнів в Сухоєланецьку опорну школу. В розмові з консультантами Миколаївського регіонального відділення АМУ Микола Ярошинський висловив думку, що питання дорожнього будівництва та експлуатації має бути передано органам місцевого самоврядування.

За словами головного бухгалтера сільської ради Ірини Кирилюк Сухоєланецька об’єднана громада тісно пов’язана саме із сільгоспвиробництвом. Тому значну увагу у плануванні бюджету приділяє роботі із відповідними виробниками на власній території. Найпотужнішими з них є сільгосппідприємство ПрАТ «Україна» та агрофірма «МІГ-СЕРВІС-АГРО». За рахунок цього невеличка за населенням об’єднана громада у близько 1800 мешканців почувається спроможною.


«Ми вже підняли ставку земельного податку до одиниці і одразу побачили, що стали жити краще, ‒ розповідає Ірина Кирилюк, ‒ Депутатів ради переконали. Вони ж самі живуть на цій території».

За словами сільського голови суттєвою проблемою є ухиляння від сплати податків серед так званих одноосібників, у яких десятки гектар землі в оренді, яка часто не оформлена юридично, та на якій працюють неоформленими робітники. Часто такі недобросовісні платники податку здійснюють перехід з 3 групи на 4 групу єдиного податку, який має на 100% йти до місцевого бюджету. В зв’язку з переходом на 4 групу цих платників йде втрата доходів місцевого бюджету в 5 – 8 разів.

За словами консультанта з юридичних питань Миколаївського РВ АМУ Лідії Віштал платників єдиного податку 4 групи приваблює низький рівень цього податку, який становить лише 0,95% від нормативно-грошової оцінки землі. Але, якщо фермерське господарство використовує найману працю, то воно не може з 3 групи переходити на 4-ту – зауважує юрист.

Консультант з бюджетних питань Юлія Забродкіна порадила у пошуку механізмів впливу на платників податків використати досвід інших об’єднаних територіальних громад України, де за рахунок використання інспектора з праці вдається не тільки легалізувати робочі місця, а й суттєво збільшити надходження у місцевий бюджет у вигляді ПДФО, єдиного та земельного податку.

Сухоєланецький голова Микола Ярошинський розповів, що коштом земельного податку в бюджет було отримано 1 мільйон гривень. На кошти місцевого бюджету було зроблено ремонт клубу, Генплан сіл Сухий Єланець та Суворовське, зроблено міст через балку на цвинтар. В разі очікуваного збільшення доходів в ОТГ можна буде зробити ще більше корисного для місцевих жителів. Невдовзі Сухоєланецька ОТГ має отримати у власне розпорядження землі за межами населених пунктів.

«На сьогодні, як сільська рада, ми вклали кошти по всіх бюджетних установах: школа, садок, амбулаторія, ‒ перелічив сільський голова, ‒ В планах у нас – футбольне поле».

Дійсно, Сухоєланецька сільська рада відмічена своїми спортивними досягненнями по всій Україні. Хоч аматорська, але бойова футбольна команда дійсно викликає повагу своїми досягненнями. Не кожне місто може похвалитися таким рівнем. В Сухому Єланці шляхом проектів розвивають футзал. В центрі села стоїть сучасний спортивний майданчик з тренажерами. Сільською радою виділено землю під будівництво футбольного поля, яке здійснюється у співпраці з Мінрегіонбудом.

Вдивляєшся в усміхнені обличчя на світлинах спортсменів із Сухого Єланця, на численні кубки, грамоти та медалі в кабінеті голови сільради, як він з гордістю за рідне село і земляків про це розповідає, то розумієш, що їх всіх тут об’єднує дух переможця та бажання завжди досягти чогось кращого – від спорту до місцевого самоврядування, а в ОТГ це вдається ще краще.

«Краще спортивне село області» ‒ показує грамоту Сухоєланецький голова Микола Ярошинський та знову переходить на повсякденні питання по об’єднаній громаді, ‒ В нас роботи проведено багато, а ще більше у планах».

Добавить комментарий