Літературна панорама до Шевченківських днів пройшла у Первомайську

Літературна панорама до Шевченківських днів пройшла у Первомайську

     І став для нас Шевченко заповітом,
Безсмертним, як саме людське життя.
Ми будем славить перед цілим світом
Живе й святе Шевченківське ім’я! 

До Дня народження Тараса Шевченка в читальному залі Первомайської міської ЦБС пройшла літературна панорама «Палахкотить як свічка праведна душа Кобзаря». 

Відвідувачі мали змогу прослухати видатні твори великого Пророка у виконанні  фольклорного колектива «Голтяни»  під керівництвом Клавдія Прокопенко. Використовуючи  мультимедійні засоби, глядачі мали змогу прослухати «Заповіт» у виконанні Львівського фольк-рок оркестру «Тарасова ніч» та «Ой, у горі Роман цвіте» у виконанні гурту «Нічлава», вірш до якої був написаний під час останньої поїздки до України у 1859 році.  Проникливе виконання Марини Князєвої  пісні  «Така її доля»  стало для глядачів приємним сюрпризом. І хоча життєві дороги не приводили Тараса Шевченка на Миколаївщину, однак його творчість завжди там, де живуть українці, ті народи, які шанують поетичне слово  Кобзаря.

Поети первомайського  краю  висловили свої сердечні почуття до  Великого Пророка в своїх поетичних творах і мали змогу продекламувати для присутніх в залі.  Поезії сучасних митців навчають краще розуміти вічне Кобзареве слово. Творча спадщина Тараса Шевченка унікальна, тому що вона не лише відображає національний світогляд українців середини ХІХ століття, але й поєднує минуле з майбутнім, а Україну з усім світом.

Фінальним акордом зустрічі було  загальне виконання пісні  на слова Тараса Шевченка «Реве та стогне Дніпр широкий».

Бібліотекар ЦБС Тетяна Войцеховська 

Добавить комментарий