В Первомайську на сесію міськради прийшли незадоволені реформою батьки школярів

В Первомайську на сесію міськради прийшли незадоволені реформою  батьки школярів

Чергова сесія Первомайської міської ради відзначилась масовою присутністю громади. Сюди прийшли батьки школярів, незадоволені процесом реформування галузі освіти в місті. Вони висловили прохання до депутатів - допомогти: не закривати 5-9 класи в чотирьох школах та висловились проти функціонування 10-11 класів лише в трьох школах міста.

Частина депутатів заявила, що вперше чує про подібне рішення щодо скорочення кількості класів – як початкової школи, так і старшої. Інші про цю проблему чули, і вимагали пояснень у представників управління освіти щодо реалізації закону в Первомайську: мовляв, чому тільки 3 школи, і саме 4,15 та гімназія матимуть 10-11 класи.

Заступник начальника Управління освіти Любов Сидоренко запевнила  присутніх: питання про скорочення 5-9 класів у школах не стоїть. Втім, як зазначила чиновниця, в процесі реформування освіти може статися так, що оптимізація все ж відбудеться дещо пізніше. Все через спосіб фінансування, який втілюється нині: заклади можуть перейти на фінансову самостійність, адже кошти «ходитимуть» за дитиною, і ті школи, де буде мала наповнюваність, змушені будуть закриватись.

Якщо у питанні 5-9 класів присутніх дещо заспокоїли, то щодо функціонування 10-12 класів залишилось чимало претензій – це зручність і трансфер до школи,  прохідний бал і кількість місць у профільній школі, і кількість шкіл, визначених як профільні.

«Ви закриваєте моїй дитині вступ до ВНЗ, тому що ви зробите поріг 9-10 балів, а виші не беруть дітей після 9 класу»,

 - сказала голова батьківського комітету однієї зі шкіл.

На запитання, як старшокласники добиратимуться до профільного класу, якщо він діятиме в іншому кінці міста, Любов Сидоренко відповіла, що це вже – компетенція депутатів: саме вони, за законодавчими приписами, мають відповідати за реалізацію державної політики у сфері освіти, а профільна освіта – це державна політика:

«Ст 13. «Закону України про освіту» передбачає територію обслуговування лише за початковою і базовою школою. За старшою школою територія не закріплюється. А от як діти будуть добиратися – це вже, вибачте, питання міської ради.»

Зрештою, мер вкотре нагадала присутнім, що остаточного рішення щодо мережі шкіл не прийнято, проблема обговорюватиметься на громадських слуханнях. Та знову ж таки – закон залишає мало місця для маневрів:

«Рішення ніхто не приймав. В порядку денному такого питання немає, - наголосила Людмила Дромашко. -  І саме головне – що стосується 10-их класів, - то рішення міської ради не потрібно. Є закон. По початковій школі рішення будем приймати ми, а відносно 10-их класів є закон.»

Добавить комментарий