На Миколаївщині перевірили пункти Державної геодезичної мережі

На Миколаївщині перевірили пункти Державної геодезичної мережі

Протягом 2018 року землевпорядники Миколаївщини здійснювали обстеження наявності і фізичного стану пунктів Державної геодезичної мережі України 3 класу. Про це повідомляє прес-служба Держгеокадастру в Миколаївській області.

За підсумками проведених робіт складені карти і зроблені фотографії обстежених пунктів.

За інформацією Науково-дослідного інституту геодезії і картографії на території Миколаївської області розташований 321 пункт Державної геодезичної мережі 3 класу, з яких обстежено 100%. Результати обстеження виявили задовільний стан 39,56% пунктів геодезичної мережі (127 пунктів від загальної кількості).

У п'яти районах області збереженими в задовільному стані опинилися більше 70% пунктів мережі 3 класу.

Так, у Первомайському районі знайдено 17 пунктів, з яких 13 (76,44%) знаходяться в задовільному стані, 3 - знищено, 1 - розорений.

В Новобузькому районі зареєстровано 17 пунктів мережі 3 класу, з яких 100% виявилося збереженими в задовільному стані.

У Казанківському районі 77,3% з зареєстрованих 22 пунктів знаходяться в задовільному стані.

В Новоодеському районі при обстеженні в задовільному стані знайшли 18 пунктів з розташованих 24, що становить 75%. Решта - розорені.

В Арбузинському районі серед 14 пунктів геодезичної мережі 3 класу в задовільному стані знаходиться 10 пунктів (71,4%).

Більшість геодезичних пунктів виявилися пошкодженими або знищеними. Так, в Кривоозерському та Врадіївському районах Миколаївської області з 8 пунктів мережі 100% пунктів в незадовільному стані (3 пункту розорені, інші - знищені або не знайдені). Пошкодження пунктів відбувається в зв'язку з недотриманням охоронних зон, розширенням доріг, оранкою спецтехнікою, видобутком корисних копалин та ін.

В цілому, за результатами обстеження виявлено, що 23,98% пунктів Державної геодезичної мережі 3 класу не знайдені спецтехнікою (34 пункти), 1,87% - пошкоджені (6 пунктів), 1,55% пунктів мережі неможливо обстежити в зв'язку з важкодоступністю (5 пунктів).

Протягом 2019 Головне управління Держгеокадастру в Миколаївській області здійснить дообстеження геодезичних пунктів Державної геодезичної мережі України 1-3 класу, які потребують інструментального розшуку, в зв'язку з придбанням двочастотних GPS-приймачів.

Добавить комментарий