В Первомайську одному із перевізників не продовжили договори через невиконання умов

В Первомайську одному із перевізників не продовжили договори через невиконання умов

На черговому засіданні виконавчого комітету Первомайської міськради підняли питання щодо продовження договорів з перевізниками. У одного із них - ТОВ "Голта-Автотранс"-  дія угоди з містом закінчується навесні. Продовжити договір перевізник може за 2 умов: якщо виконувались умови попередньої угоди і якщо виконується інвестиційна складова, тобто підприємець надає зобов`язання, що він покращить ТЗ, які використовуються. 

На засіданні конкурсного комітету раніше було напрацьовано 3 рекомендації: продовжити підприємству "Голта-Автотранс" договір на 1 рік, на 3 та на 5 років. Втім, жодна із них не була підтримана більшістю. Тому звернулись із цим питанням до виконкому. 

До даного підприємства є кілька зауважень: було виявлено, що пасажиромісткість одного із ТЗ не відповідає заявленій в умовах попереднього конкурсу, інвестиційна складова теж не виконується. Були у членів комітету і зауваження щодо виконання графіку руху по маршрутам: зокрема, Тетяна Дмитрієва повідомила, що було виявлено більш ніж 3800 порушень у виконанні графіку руху на маршрутах. Тож, вона зазначила, що з цим перевізником є підстави не просто не продовжити договір, а взагалі його розірвати. 

Присутні на засіданні представники інших перевізників також висловились щодо рівного підходу до підприємців і рівних умов їх діяльності. Зокрема, Тетяна Мусієнко нарікала: 

"Підприємство "Талісман", ФОП Лень, ФОП Кулачинський, "Євротранс-Південь", згідно звітів управління транспортних перевезень, виконують графік руху на маршрутах від 97% до 100%. В умовах, рівних з "Голтою-Автотранс". Так само не отримують субвенцію на відшкодування пільгових перевезень з міського бюджету, так само мають борги. То чому хтось кращий, а хтось гірший?"

Представник укртрансбезпеки Миколаївської області, присутній на засіданні, резюмував, що за таких умов законодавчі приписи диктують не продовжувати договір, а рекомендувати перевізнику брати участь у боротьбі за маршрути у конкурсі, що оголошуватиметься для підприємців. 

Зрештою, в ході обговорень дійшли до голосування і по 4 договорам прийняли рішення не пролонгувати строк дії, а рекомендувати перевізникові боротись за пакети маршрутів на загальних конкурсних засадах у березні.

Крім того, начальник управління економіки Тетяна Зарицька підкреслила той факт, що транспортна мережа міста вже давно потребує повного перегляду: 

"У нас останній договір з перевізником - з ПП "Талісман" - закінчується у 2022 році. На сьогодні, ми заявляємо про право про перегляд мережі в цілому, адже є звернення громадян і депутатів щодо змін в графіку, і у вихідні проблематично виїхати з різних мікрорайонів міста, то ми звертаємось до організатора щодо напрацювання мережі. Ми хочемо переглянути її, опрацювати робочою групою - і на 2022 рік, коли закінчаться договори, зробити один основний конкурс."

Добавить комментарий