В Первомайську зловмисники не побоялись вирубати дерева в центральному парку

В Первомайську зловмисники не побоялись вирубати дерева в центральному парку

За останні кілька місяців на території Первомайська збільшилась кількість незаконної вирубки зелених насаджень, що є протизаконним.

Так, в центральному міському парку впродовж грудня було знищено два дерева, які зростали більше 20 років.

Між тим, самовільне видалення дерев на території населеного пункту передбачає покарання відповідно до статей Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме: ст. 65 (від 10 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, це від 170 до 510 гривень, і на посадових осіб, фізичних осіб-підприємців — від 30 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) та ст.152 (від 20 до 80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, посадових осіб, фізичних осіб-підприємців — від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).

Крім того, порушник відповідно до норм чинного законодавства повинен відшкодувати нанесені ним збитки комунальній власності. Розмір збитків залежить від розміру пенька незаконно зрізаного дерева. Щорічно розмір цих збитків коригується на індекс інфляції. Відповідно до Постанови КМУ від 08.04.1999 №559, якщо діаметр пенька незаконно зрізаного дерева у межах населеного пункту становить 50 сантиметрів, доведеться відшкодувати збитки на суму 2800 гривень, незалежно, яке саме дерево, дуб чи вільха. Якщо ж це дерево зрізане за межами населеного пункту, у лісі або на землях сільськогосподарського призначення, то сума відшкодування за такий же самий діаметр дерева буде ще більшою. Кримінальним кодексом України (стаття 246) визначено, що за незаконну порубку дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, що заподіяла істотну шкоду, а також вчинення таких дій у заповідниках або на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду, або в інших особливо охоронюваних лісах:

— штраф від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів громадян;

— арешт на термін до шести місяців;

— обмеження волі на термін до трьох років;

— позбавлення волі на термін до трьох років з конфіскацією незаконно добутого. 

Та сама дія, вчинена повторно або за попередньою змовою групою осіб, - карається обмеженням волі на строк від двох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.

В окремій статті Кримінального кодексу України визначено відповідальність за умисне знищення або пошкодження об’єктів житлово-комунального господарства (в т.ч. об’єктів благоустрою із них - зелені насадження міста).

Тож, можна зробити висновок, що вчинення незаконної рубки — недешева справа з неприємними наслідками. 

За інформацією Виконавчого комітету Первомайської міської ради

Добавить комментарий