Бюджет Первомайська виконується неефективно: висновки державного аудиту

Бюджет Первомайська виконується неефективно: висновки державного аудиту

Державний фінансовий аудит виконання бюджету міста Первомайська за період з 1.01.2015 по 30.06.2018 року встановив причини недостатньо ефективного виконання бюджету міста:

  • не використання міською радою всіх реальних можливостей щодо адміністрування місцевих податків, зборів та інших платежів;
  • використання суб'єктами господарювання земельних ділянок без правовстановлюючих документів;
  • недостатній рівень внутрішнього фінансового контролю за використанням бюджетних коштів та ін.

Так, у гіпотезі державних аудиторів йдеться про те, що «в окремих рішеннях Первомайської міської ради умови встановлення ставок орендної плати за землю без урахування вимог законодавства та невжиття заходів для внесення змін до діючих договорів оренди земель після введення в дію нової нормативно-грошової оцінки призвели до неотримання доходів бюджету міста Первомайська в загальній сумі 5689400 гривень».

Також прийняття міською радою рішення у 2017 році про застосування для підприємств 1 та 2 групи платників єдиного податку коефіцієнту 0,5 до діючих ставок єдиного податку призвело до розрахункових втрат доходів міського бюджету за 2017 рік на суму близько 4343600 гривень.

Недоотримав бюджет і внаслідок сплати ПДФО УСЗ Первомайської РДА та Первомайської Центральної районної лікарні не до бюджету Первомайської міської ради, а до бюджету Первомайського району (Кам'яномостівської ОТГ та Мигіївської сільської ради), що призвело до неотримання доходів міста в сумі 4954000 гривні.

Також у звіті вказано втрати внаслідок безоплатного використання майна територіальної громади. Наприклад, ПАТ «ПМ ПМК» використовує будівлю під офіс (за адресою: вул Грушевського, 19) безплатно, унаслідок чого бюджетом недотримано 306700 грн.

«Вказане свідчить про недостатній контроль за використанням земельних ділянок та комунального майна та невикористання місцевими органами самоврядування в повній мірі існуючих можливостей щодо мобілізації фінансових ресурсів,» -  йдеться у звіті державних аудиторів.

Разом з тим, там же зазначається: «результати аудиту засвідчили, що ресурсний потенціал, яким володіє територіальна громада міста, є недостатнім для забезпечення належних соціальних гарантій

Добавить комментарий