Миколаївщина - єдина область України, де в поточному році кредитів видано менше

Миколаївщина - єдина область України, де в поточному році кредитів видано менше

Миколаївщина - єдина область України, де за 9 місяців зменшився обсяг виданих кредитів

Загальний кредитний портфель резидентів Миколаївській області станом на 1 жовтня становив 16 млрд. 543 млн.грн. З початку року він зменшився на 0,5% - і це єдиний регіон України, в якому настільки впала ділова економічна активність. При цьому в середньому по Україні обсяг виданих банківських кредитів з початку року зріс на 8,2%.

Про це повідомляє ІншеТВ на підставі даних НБУ.

Велика частина кредитів взято підприємствами: 11 млрд. 865 млн. грн. Це 1,2% від загальноукраїнського кредитного портфеля корпоративних клієнтів.

На частку населення припадає 4 млрд. 637 млн.грн. виданих банківських кредитів станом на 1 жовтня.

Цікаво, що підприємства більшу частину кредитів взяли в іноземній валюті - 9,3 млрд. грн. проти 2,6 млрд. грн. в національній. А ось жителі області, маючи за плечима досвід останніх різких стрибків долара, вважають за краще брати кредити в банку в гривні: 2,9 млрд. Проти 1,6 млрд. В іноземній валюті.

Цікаво, що майже весь портфель кредитів підприємств припадає на кредити терміном до одного року (найчастіше це поповнення оборотних коштів) - 9,9 млрд.грн. У той же час домогосподарства мають практично рівний обсяг кредитів терміном до 1 року, від 1 до 5 років, і більше 5 років.

Проте, банки надали середньозважену процентну ставку по кредитах для підприємств значно нижче, ніж для населення: 17,1% і 31,6%.

Добавить комментарий