Комплексне лікування раку в Первомайську стало практично неможливим

Комплексне лікування раку в Первомайську стало практично неможливим

Щороку в Україні від раку вмирає близько 90 тисяч людей. Це – більше, ніж населення Первомайська.  Ріст захворюваності прогресує: 160 тисяч онкохворих виявляють за рік. 

Попри зростання чисельності онкохворих, у Первомайську кількість стаціонарних місць для таких пацієнтів з часом тільки зменшується, - розповідає лікар-онколог Леонід Гладь. 

"40 років тому тут було 60 ліжок. Був центр - диспансер, який обслуговував 5 районів. Але кількість місць постійно зменшували: спочатку залишили 40 ліжок, потім - 20, потім на базі хірургічного відділення залишили 10 онколіжок."

За словами лікаря-онколога, комплексне лікування ракових захворювань в Первомайську нині стало практично неможливим:

"У нас закрили кабінет променевої терапії. І раніше в онкологічному відділенні оперували хворих з раком шлунково-кишкового тракту, з раком шкіри, а також невідкладні стани. Зараз же ми нічого цього не робимо. В цьому році було виявлено 42 людини із раком шлунку та кишківника. З них лише 13 поїхали на Миколаїв. Всім іншим - можна було надати допомогу, але нам заборонили робити операції. Тому хворим допомога не надається, і вони поступають тільки через місяця 3-4, коли виникають або непрохідність, або кровотеча. Тоді виконується симптоматична операція, суть якої полягає в тому, щоб накласти кишку для можливості випорожнення. Ми могли б надати допомогу, але нам наше керівництво заборонило оперувати. А в інші райони мене викликають, і там я можу оперувати хворих. Не знаю, чим це пояснити, можливо, вони [керівництво] не розуміють наказ."

 - ділиться проблемою Леонід Гладь

Добавить комментарий