Первомайці, будьте готові: лікарі пророкують агресивний штам грипу

Первомайці, будьте готові: лікарі пророкують агресивний штам грипу

Впродовж цього сезону в Україні зареєстровано вже більше 1200 випадків захворювання на грип. Ставитись до нього як до "легкої" хвороби не варто – нагадують лікарі. Тим паче, що в нинішньому сезоні  пророкують атаку агресивного штаму. 

Ускладнення від перенесеного на ногах грипу - це, передусім, важкі вірусні пневмонії, які практично не піддаються лікуванню. 

Найбільш вразливими категоріями є діти до 3-х років, вагітні жінки, особи похилого віку, онкохворі та люди з хронічними захворюваннями дихальних шляхів.

Профілактика грипу  може бути  специфічна та неспецифічна. Мити руки та полоскати ротову й носову порожнини після прогулянок, уникати людних місць, вживати вітамінно-мінеральні комплекси та їсти часник з цибулею - це найдоступніші способи. Найдієвіше ж – вакцинація. В листопаді робити щеплення вже буде запізно – наголошує лікар-інфекціоніст Первомайської ЦРЛ Людмила Волошина. Краще встигнути зробити це впродовж жовтня - якомога раніше. Вартість вакцини в аптека - від 200 до 300 гривень. Проте лікування обійдеться в десять разів дорожче.

Власне, лікування має включати противірусну терапію. Але – обов’язково після діагнозу лікаря та під його наглядом.

Добавить комментарий