Фермер з Миколаївщини вирощує екзотичні ягоди і фрукти

Фермер з Миколаївщини вирощує екзотичні ягоди і фрукти

На Миколаївщині фермер В’ячеслав Карабаджак вирощує на своїй ділянці екзотичні ягоди і фрукти. Цією справою чоловік займається вже 10 років. Про це пише Агро-Центр.

"У 2000-му я почав займатися персиком, мені було тоді 24 роки. Але таке бажання було ще з дитинства. Потім мій дядько придбав саджанці хурми в Новокаховському дослідному господарстві. І я також «загорівся». До війни «Новокаховське» було філією Нікітського ботанічного саду, в Ялті. Дослідники саду і господарства займаються виведенням морозостійких гібридів хурми. Тільки на Херсонщині були тисячі дерев. Там я і придбав перші саджанці. Починав з сорту Росіянка,"

 - розповів фермер.

Нині В'ячеслав Карабаджак займається вирощуванням саджанців. Їх він дарує своїм друзям і односельчанам. Для тих, хто також хоче зайнятися тропічними фруктами, він дає одну рекомендацію: брати саджанці в спеціалізованих господарствах - успіх гарантований на 70%.

Сьогодні в тропічному саду фермера зростає чимало екзотичних фруктів. Це і хурма, і фініки, і ківі.

У В'ячеслава зараз плодоносить одразу кілька сортів хурми: Росіянка, Сосновський, Чучупака, Нікітська Бордова, Божий дар, Гора Говерла і Гора Роман-Кош. Перший сорт витримує морози до -27, а Сосновський і Чучупака ще більше. Інші менш морозостійкі.

Зростає у В'ячеслава Карабаджаха також зизифус - ягоди, які ще називають китайський фінік. Інжир виявився дуже невибагливим і може рости, мабуть, в будь-якому грунті, проте, та все ж любить тепло. Фермер вирощує Український ківі. Зараз в саду росте ківі сорту Валентайн, виведеного в Карпатах. Ця рослина може витримати до 20 градусів морозу, на відміну від ківі Хейворд, яке давно заполонило полиці наших магазинів.

Для чоловіка екзотичний сад - це не бізнес, це хобі. Він не продає ні фрукти, ні саджанці. З радістю ділиться з друзями і односельчанами. Каже, що своїм прикладом хоче популяризувати вирощування таких екзотичних культур в Україні. 

Добавить комментарий