Чотирилапа радість в Первомайській СЗОШ-інтернаті

Чотирилапа радість в Первомайській СЗОШ-інтернаті

Вчора, 4 жовтня, до Первомайської спеціальної ЗОШ-інтернату завітали гості - члени кінологічного клубу "Аякс". Зустріч була присвячена Міжнародному дню захисту тварин та, власне, спілкуванню з чотирилапими.

Для початку дітей познайомили з собаками - золотистим ретривером Умою, бульмастифом Феєю, бельгійською вівчаркою малінуа Марго, німецькою вівчаркою Руфо та метисом Мартою. У кожної тварини - своя, так би мовити, "спеціальність". 

Скажімо, ретривер Ума - друг, поводир, і навіть - лікар. Вже кілька місяців вона відвідує Первомайський реабілітаційний центр, працює з дітками з аутизмом, ДЦП та ін. Дозволяє заплітати їй хвостики, чистити зуби, одягати. Це допомагає малечі краще себе почувати і сприяє реабілітації.

А от вівчарки Марго та Руфо мають іншу "професію" - вони - собаки-охоронці, собаки-поліцейські. Їх дресура дозволяє затримувати зловмисників, працювати у розшуку, брати участь у спецопераціях. Бельгійські вічарки, за словами очільника клубу "Аякс" Олександра Ярового - взагалі універсальні, здатні виконувати будь-які команди, будь-які завдання, легко навчаються і стають "професіоналами".

Власне ж, у СЗОШ дітям продемонстрували дресуру, охоронні якості собак, їхні вміння захищати господаря та затримувати зловмисника. Це викликало бурхливі аплодисменти вихованців закладу. Все побачене, почуте та помацане згадуватиметься ще довго. 

"Це не перший візит громадської організації до нас. - розповідає в.о.директора Первомайської спеціальної ЗОШ-інтернату Тетяна Крива. - Оскільки діти мають вади психічного, інтелектуального розвитку, щоб якимось чином позитивно вплинути на їхній розвиток, ми запрошуємо волонтерів. Після таких зустрічей діти ще довго діляться враженнями, емоціями, обговорюють, яка собака їм сподобалась найбільше, що запам`яталося. Ми бачимо позитивні зрушення в поведінці дітей, їх розвитку світосприйнятті, моральному досвіді."

Добавить комментарий