Ситуація з вакцинами проти сказу гірша, ніж в Африці - думка первомайського лікаря

Ситуація з вакцинами проти сказу  гірша, ніж в Африці - думка первомайського лікаря

Цьогоріч у сусідніх з Первомайщиною районах було виявлено вірус сказу в тварин. Проблема сказу дуже серйозна  - зазначають лікарі. Адже ефективного лікування  немає. В світовій практиці відомо лише 2 випадки, коли заражених даним вірусом вилікували, - розповідає лікар-хірург Первомайської ЦРЛ Віктор Калугін.

"У разі зараження вірусом сказу від початку захворювання і до летального кінця – до 12 днів. Проте хворобу можна попередити – шляхом вчасної  вакцинації. Інкубаційний період вірусу сказу – від кількох днів і навіть до кількох років. В середньому – 2-3 місяці. Якщо вірус потрапить до мозку – шанси зараженого прирівнюються до нуля."

 

Підступне захворювання ще й тим, що на початковій стадії звичайна людина може його не ідентифікувати. Між тим наступні стадії – страшні: руйнування нервової системи та особистості людини. 

Тож, одразу після укусу – необхідно звернутись до лікарні та спостерігати за твариною, яка стала причиною проблеми.

Світова практика профілактики сказу включає в себе чимале фінансування та підтримку всесвітньо відомих організацій, як то ВООЗ чи глобальний альянс по боротьбі зі сказом. Але, за словами лікаря Віктора Калугіна, навіть в Африці, де він працював, ситуація із забезпеченням вакциною краща, ніж в Україні: 

"На сьогодні в Первомайській ЦРЛ для надання адекватної допомоги не вистачає препаратів. У нас є 6 доз антирабічної вакцини, а глобуліну - на 7 кг ваги. Але в разі необхідності, ми б впродовж кількох годин вакцину знайшли."

В якості профілактики захворювання спеціалісти називають обов`язкову вакцинацію тварин. А от дітей до статевого дозрівання щеплювати не рекомендують – адже імуноглобулін  токсичний для залоз внутрішньої секреції.

Добавить комментарий