В Первомайську немає систематичного обліку бездомних собак

В Первомайську немає систематичного обліку бездомних собак

Скільки в Первомайську бездомних собак – можна лише здогадуватись, адже систематичного обліку немає. Та й робота управлінців у цьому напрямку звелась до однієї процедури – біостерилізації. Відповідно до законодавства, це єдиний метод регулювання чисельності чотирилапих безхатченків. З місцевого бюджету на вирішення проблеми виділено 80 тисяч гривень на рік.

Близько 250-270 гривень обходиться стерилізація однієї собаки. Не складно вирахувати, що виділеної з бюджету суми вистачить на 300 тварин. 

Між тим, з початку 2018 року за договором у Первомайській ветлікарні вже прооперували та 54 собаки та 130 бездомних котів. І якщо котів принести до лікаря легше, то з собаками є проблеми. 

Якщо ж зіставити загальну кількість бездомних собак та тих, що вже простерилізовано, то процентне співвідношення досить низьке. Збільшується ж поголів’я темпами активними. Власне ж, простерилізувати тварину – не проблема, адже процес відшліфований до дрібниць. Поводить спераційне втручання Олександр Юрков – кваліфікований і досвідчений у цій справі лікар, що має авторську методику стерилізації, завдяки якій тварина легше переносить післяопераційний період. Тож, впоратися з більшим потоком цілком зміг би. 

Волонтерів, котрі небайдужі до проблеми – не так багато, охопити все місто таким чином неможливо. 

Тож, на роботі лише волонтерів вирішення даної проблеми неможливе. Успіх буде лише у випадку безперервної тотальної стерилізації впродовж кількох років.

Добавить комментарий