"Закликаємо вжити всіх можливих заходів стосовно забезпечення водоканалів засобами знезараження води", - Валентин Гайдаржи


У вівторок, 31 липня, під головуванням заступника голови ОДА Валентина Гайдаржи відбулось позачергове засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій при Миколаївській облдержадміністрації.

Головним питанням порядку денного стали заходи щодо недопущення погіршення санітарно - епідемічної ситуації, забезпечення якісного постачання питної води населенню та об’єктам критичної інфраструктури, які забезпечують його життєдіяльність, на території Миколаївської області.

Наразі в містах Миколаїв (МКП „Миколаївводоканал“), Первомайськ (КП „Первомайський міський водоканал“), Вознесенськ (КП „Водопостачання м. Вознесенська“, ТОВ „Біологічні очисні споруди“), Очаків (МКП „Очаківводоканал“), Южноукраїнськ (ВП „Южноукраїнська AEC“), Баштанка (КП „Міськводоканал“ Баштанської міської ради), Новий Буг (КП „Водопровідні мереж) та на Казанківському груповому водопроводі для знезараження питної води та стоків використовується рідкий хлор та гіпохлорит натрію. 

Тому станом на 31 липня поточного року ситуація в Миколаївській області із забезпеченням знезаражуючими засобами стабілізована.

Запаси у Миколаєві, Первомайську й Баштанці забезпечать технологічний процес знезараження води щонайменше на 2 тижні, у Вознесенську, Очакові, Новому Бузі та Казанці більше ніж на 1 місяць, а у Южноукраїнську на 91 добу.

В свою чергу, на початку серпня спеціалісти обласного управління Держпродспоживслужби в проведуть необхідні санітарно-епідемічні обстеження з відбором проб питної води – досліджуватимуть всі водопроводи, які в процесі водопідготовки використовують реагенти для знезараження води.  

«Сьогодні наше першочергове завдання – обстеження водогонів та перевірка соціальних закладів області. Тобто ми кажемо не тільки про дотримання технічних вимог підприємствами водогосподарського комплексу, але і про те, в якому стані труби і воду якої якості отримує кінцевий споживач. На особливому контролі  заклади соціальної сфери – лікарні, школи, дитячі садки. Тому ми звертаємось до органів місцевого самоврядування сприяти перевіркам, а також закликаємо вжити всіх можливих заходів стосовно забезпечення водоканалів засобами знезараження води», - зазначив заступник голови Миколаївської ОДА Валентин Гайдаржи.

Джерело: Миколаївська ОДА

Добавить комментарий