Первомайська прокуратура вимагає повернення державі земельної ділянки вартістю понад 800 тис. грн.

Первомайська прокуратура вимагає повернення державі земельної ділянки вартістю понад 800 тис. грн.

Землi Миколаївщини, що мають сільськогосподарське призначення, займають 2054,4 тис.га або 83,6% земельного фонду області та мають високу цiнність для бiзнесу. Тому питання законності їх надання та  використання перебуває на постійному контролі органів прокуратури області. 


Так, Первомайська місцева прокуратура наприкінці червня  пред’явила позов щодо повернення державі земельної ділянки сільськогосподарського призначення площею 32 га, вартістю понад 800 тис. грн., розташованої в межах Арбузинської селищної ради. 


Установлено, що в 1993 році селищна рада наданола фізичній особі земельну дiлянку на праві постійного користування - для створення та ведення фермерського господарства.


Законом України «Про фермерське господарство» установлено, що право користування земельною ділянкою, яке виникло в особи на підставі державного акта на право користування земельною ділянкою без укладення договору про право користування земельною ділянкою із власником землі, припиняється зі смертю особи, якій належало таке право і не входить до складу спадщини.


Водночас попри те, що користувач земельної ділянки у 2013 році помер,  фермерським господарством, попри відсутнiсть правових підстав, упродовж тривалого часу використовувалась вказана земельна ділянка для здійснення своєї діяльності та отримання прибутку. 


Прес-служба прокуратури Миколаївської області

Добавить комментарий