Кiр: динаміка захворюваності в Первомайську пішла на спад

Кiр: динаміка захворюваності в Первомайську пішла на спад

Динаміка захворювання на кір в місті Первомайськ на сьогоднішній день іде на спад - повідомив лікар-епідеміолог відділу лабораторних досліджень Ігор Кобзар. 


"Перше звернення надійшло 2 лютого 2018 року. Оскільки хвороба дуже контагіозна, в лютому хворих в Первомайську вже нараховувалось 8 осіб, в березні - 31 особа. Пік захворюваності прийшовся на квітень - 84 випадки. В травні вже спостерігаємо деякий спад: термінових повідомлень на даний момент надійшло 10."

Всього по Миколаївській області за перший звітний квартал на кір захворіло 270 осiб, по Первомайську - 149 екстрених повідомлень. Підтверджено діагноз у 123 випадках. Це значить, що у цих пацієнтів вже є заключний діагноз.Підвищення захворюваності на кір в Миколаївській області спостерігалось у 2006 році, а потім у 2012 році. За прогнозами епідеміологів, ця тенденція спостерігається кожні 6 років. Причина - відсутність належного щеплення. 

По м. Первомайську близько 50% населення не імунiзовано. Тож щеплення були і залишаються найбільш ефективним засобом профілактики. Ще один - уникання людних місць на час поширення хвороби. Важливим нюансом є також відповідальність та свідомість власне хворих на кір.

Добавить комментарий